תפריט סגור

עבודות מהבית ללא ניסיון – מה זה אומר והאם זה יכול להתאים לנו

אחת הבעיות הגדולות ביותר שאנשים מתמודדים איתן בשוק העבודה בימינו היא, הצורך בניסיון. לא מדובר רק בצורך בהתמקצעות ותעודה או תואר, אלא שמרבית המקומות מבקשים מהמעומדים שיהיה להם ניסיון.

הסיבה לכך היא מאוד פשוטה, עובד עם ניסיון דורש פחות הכשרה, עובד עם ניסיון יכול להיכנס לתפקיד באופן די מיידי, הרבה יותר קל לעבוד איתו, הרבה יותר קל לנהל אותו ובמובנים רבים, גם לא צריך לנהל אותו, שכן הניסיון שלו מאפשר לו לעבוד לבד בלי פיקוח וכדומה, אם נדרש.

מה שעובדים חסרי ניסיון יכולים לעשות, זה שני דברים. ראשית, הם יכולים לחפש עבודות שלא דורשות ניסיון, הבעיה היא, שמדובר הרבה פעמים בעבודות שגם השכר בהן הוא מאוד נמוך, מהסיבה הפשוטה, שהניסיון הוא חלק מהותי בקביעת השכר, שנית, הם יכולים לחפש עבודות מהבית שלא דורשות ניסיון.

דוגמא קלאסית לכך אפשר לראות, למשל, במקרים של עבודה מהבית לסטודנטים. הרי מרבית הסטודנטים לא יכולים בהכרח לעבוד במשרה מלאה ואין להם את הניסיון הדרוש למשרות רבות, אז עד שהם יוכלו לעבוד באופן מלא, יהיה להם ניסיון וכן תואר או תעודה להציג, הרי שהם יכולים לעבוד מהבית בעבודות שונות וכך לפרנס את עצמם, זה נכון גם לגבי עבודה מהבית לאימהות וכן לקבוצות אחרות באוכלוסייה.

עבודה ללא נסיון

כיצד מוצאים עבודה מהבית ללא ניסיון

יש עבודות מסוימות שלא בהכרח דורשות ידע וניסיון, לעיתים, מספיק היכרות שטחית עם התחום והבנה בסיסית במערכת, ולעיתים נדרש ידע או יכולות בתחומים מסוימים, בשביל להשתלב גם בעולמות תוכן אחרים לגמרי, אפילו אם אין ניסיון בהם.

למשל, כל התחום של עבודה עבור אתרי אינטרנט, לא בהכרח מחייבת ניסיון מוקדם. הרבה פעמים כותבי תוכן הם עובדים שהגיעו לתחום בלי ידע בכתיבת מאמרים לאינטרנט אך יש להם כישרון כתיבה. כנ"ל לגבי כל הנושא של הזנת תכנים, קידום אתרים ברמה בסיסית ועוד.

יש תחומים שאפשר לרכוש את הידע, למשל, דרך אתרי אינטרנט, מדריכים וסרטונים, ותוך כדי תנועה, תוך כדי עבודה, לרכוש את הניסיון הנדרש בתחום.