תפריט סגור

מזגן נייד – הפתרון האידאלי לקירור מבלי להתחייב

מזגן נייד כשמו כן הוא, הוא פועל עצמאית ואינו מצריך התקנה לקיר כמו מזגן נייח. חם לכם לעבוד מהבית? מזגן נייד יכול להציל את המצב ולגרום לכם לעבוד בכיף, כי הוא מקרר נקודתית כל מקום שתרצו

מזגן נייד פועל בדומה לכל מזגן אחר, באמצעות דחיסת אוויר למיכל מבודד וצינון הטמפרטורה שהוא פולט אל האוויר. מזגן נייד מיועד בייחוד לחללים סגורים, אבל יכול לשמש גם בשטח פתוח כמו גני אירועים, בתי קפה וכדומה.

פרט לשימוש במקומות חיצוניים, הוא משמש במיוחד בדירות שכורות שאין בהן מזגן והשוכרים לא רוצים להשקיע בהתקנת מזגן מורכבת שלא יוכלו לקחת איתם לאחר מעבר דירה. גם סטודנטים למשל, שמתגוררים במעונות סטודנטים או בכל מקום מגורים זמני, לא ירצו להשקיע בהתקנת מזגן נייח או עילי לשימוש זמני.

בנוסף, מזגן נייד מאפשר הזזה ברחבי הבית בהתאם לצרכים שלכם ולאחר השימוש בו ניתן לאחסן אותו על מנת שלא יתפוס מקום. דרך אגב, חלק מהמזגנים הניידים משמשים גם לחימום ולא רק לקירור, אבל ברוב המקרים מזגן נייד משמש לקירור.

כמה עולה מזגן נייד?

מחירו של מזגן נייד נע בין 1,500-2,500 ₪ והחברות העיקריות שמייצרות מזגנים ניידים הן טורנדו, פמילי ואלקטרה.

מהם היתרונות של מזגן נייד

קודם כל מזגן נייד מאפשר קירור יעיל ממש כמו מזגן רק מבלי להתקינו באופן קבוע על הקיר. הוא עושה עבודה טובה יותר מאשר מאוורר ולכן יכול להקל עליכם בעומסי החום הקיציים בארץ.

  • המזגן אינו מקובע לקיר ולכן ניתן להזיזו בבית ולהציבו בכל מקום שרוצים. אפשר אפילו להשתמש בו בכלי תחבורה, קרוון ועוד.
  • כיוון שניתן לשנע אותו ממקום למקום אפשר גם לשחק עם המיקום שלו ועל ידי כך לפנות מקום ובתקופת החורף ניתן לאפסן אותו.
  • ניתן להפעיל את המזגן הנייד גם בחדרים גדולים ולקבל תוצאות רצויות בזמן קצר יחסית. בחדרים קטנים הוא מקרר במהירות את החלל.
  • תוצאות מהירות ללא צריכת כמויות גדולות של אנרגיה
  • אין צורך בתכנון מוקדם, הגבלות בנייה והזמנת מתקין – מזגן נייד צריך רק להציב במקומו ולהפעיל בקלות יחסית, ובמקרה של תקלה, לקחת אותו ככלי נייד אל מעבדת התיקון.

היכנסו לסקירת מזגנים ניידים מומלצים ותוכלו לבחור את המזגן הטוב ביותר בקלות >

מהם החסרונות של מזגן נייד

מזגן נייד מיועד לשימוש בעיקר בחלל סגור, ולכן אם אתם מייעדים אותו לחצר או לאירוע בחוץ, צפו לתפוקה נמוכה יותר של קירור. ןלכן יש למקם אותו ליד חלון או פתח כלשהו שאליו יוכל האוויר להיפלט.

המזגן הנייד שואב לתוכו אוויר מן החלל בו הוא נמצא, ויחד עם האוויר הזה עשויים להישאב אלמנטים נוספים, כמו אבק ולחות. לכן כדאי לשמור על ניקיון בסביבת המזגן, ולדאוג לנקות את המסננים שלו באופן תדיר – את המסנן יש להסיר ולכבס כל שבועיים.

  • בימים חמים ולחים תידרש החלפה ידנית תכופה יחסית של מיכל הקיבול אליו המים.
  • יעילות הקירור של מזגן נייד נמוכה יותר מאשר מזגן קבוע
  • הנייד רועש יותר מאשר מזגן רגיל, בעיקר משום שיחידת העיבוי (המדחס) נמצאת בתוך החדר
  • קיימת תלות בחלון שממנו יוצא צינור האוורור

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *