חיפוש עבודה? אלפי משרות פנויות בחינם באתר - מחפשים משרות פנויות? הגעתם למקום הנכון!
חיפוש עובדים? פרסום משרות בלוח המוביל בישראל- גיוס עובדים? פרסם משרות בקלות!
חיפוש עבודה חינם wannajob - עוזרים לך למצוא עבודה בחינם!
דף הבית > אתר > מאמרים ומדריכים
  

פרילנסר, יש לך ידע בעיצוב? קידום אתרים? תכנות?

 פתח פרופיל פרילנס חינם ותתחיל להרוויח כסף!

לרישום פרילנסר חינם 

לחץ כאן

 רוצה תוספת של 4,000 ש"ח למשכורת?

אם גם לך קשה לגמור את החודש יש לנו את הפתרון המושלם עבורך

לפרטים חינם כנס עכשיו

חולם לנהל לחברת

קוקה קולה דף הפייסבוק?

בוא ללמוד את התחום הכי חם בשוק היום: מנהל מדיה חברתית!

לפרטים חינם- כנס עכשיו

לפני ראיון עבודה?

בוא לשפר את הידע שלך באקסל ואופיס

כנס לפרטים נוספים

 

 

עבודה ורילוקיישן ? יתרונות וחסרונות

 

קיבלתם הצעת עבודה מעבר לים? חושבים על עבודה בחו"ל? ההחלטה לא כל כך פשוטה. רילוקיישן טומן בחובו הזדמנויות רבות, לצד חסרונות ניכרים. במאמר זה נבחן את שני הצדדים וננסה לראות כיצד אפשר להתבונן בהצעה מכל רבדיה.


התרעננות ופתיחת אופקים

היתרון הגודל והבולט בעבודה מעבר לים הוא האפשרות להתרעננות ולפתיחת אופקים הן מצד המועסק והן מצד המשפחה המהגרת לארץ חדשה. החיים בארץ ישראל, כמו בכל ארץ אחרת, נתונים במסכת התנהגויות, קשרים, לבטים וקשיים שמאופיינים מאוד לארץ שלנו. עם היציאה לחו"ל, המועסק ובני משפחתו חווים מנטאליות שונה, התנהגות אחרת, שלא בטוח שהייתה מצליחה גם בארץ. עבודה ארוכת טווח מעבר לים מספקת למשפחה שהות ארוכה מספיק על מנת להטמיע את השינויים בהתנהגות, או לפחות לקבל פרספקטיבה שונה על דברים שבארץ נראים לנו מובנים מאליהם או בלתי ניתנים לשינוי.


 

הזדמנויות עסקיות

ברוב המקרים, עבודה מעבר לים טומנת בחובה הזדמנויות עסקיות רבות שנובעות כתוצאה מהיכרות עם אנשי עסקים מחו"ל, פתיחות מחשבתית בתחום העסקי, ופתיחת קשרי מסחר עם מגוון רחב של גורמים. בנוסף, ברוב המקרים של עבודה ורילוקיישן, השכר המוצע למועסק הוא גבוה בהרבה מזה שמוצע לו בארץ, בגלל הקושי הרב שכרוך בביצוע רילוקיישן לארץ זרה, במיוחד כשמדובר גם במשפחה.


קשיי הסתגלות

אחד החסרונות הבולטים של עבודה בחו"ל וקבלת הצעת עבודה  מעבר לים הוא קשיי ההסתגלות, הן מצד המועסק והן מצד המשפחה. בדרך כלל, ילדים קטנים עד גיל 10 יחוו קשיי הסתגלות בגלל השפה ובגלל העזיבה של החברים הישנים, אך הם יופיעו בצורה פחותה יותר מהילדים הבוגרים יותר שהספיקו "להתרגל" לאורך חיים מסוים, לבית ספר מסויים ולמעגל חברים ספציפי. עבור ההורים ההסתגלות הינה עניין קשה בהרבה, כי הרי ידוע לכולנו שככל שעולים בגיל, כך מספר הדברים שאנחנו לא יכולים בלעדיהם עולה ועולה. סניף הבנק המקומי אליו אנו הולכים, המכולת השכונתית, הפלאפל הקרוב, בית הקפה בו אנו עורכים את הפגישות העסקיות שלנו ודברים רבים ונוספים יחסרו לנו מאוד עם המעבר למדינה החדשה.

 

עבודה לצעירים בחו"ל

עבודה בחו"ל לצעירים היא הזדמנות נפלאה לראות את העולם ולהרוויח לא מעט כסף בו-זמנית. צעירים ישראלים רבים מחפשים כיוון אחרי השירות הצבאי ? לא בטוחים אם להתחיל ללמוד פסיכומטרי או תואר ראשון, לטוס לחו"ל לטיול הגדול או לעבוד בארץ ולחסוך כסף. חיפוש עבודה בחו"ל / עבודה בחו"ל ,נותן מענה כמעט על כל אלה. מצד אחד טסים ומטיילים בעולם תוך כדי הכרות עם אנשים חדשים, תרבויות ומקומות מרתקים, מצד שני עובדים בעבודות מעניינות ולא שגרתיות ומצד שלישי חוסכים ללימודים או לכל מטרה אחרת.

ישנם שני תחומי עבודה עיקריים לצעירים בחו"ל: עבודה במכירת מוצרים שונים בעגלות הפזורות במרכזי הקניות ועבודה במכירת ציורי שמן בשכונות יוקרה. היתרון הגדול בעבודות המכירה הוא השכר הגבוה, המבוסס בד"כ על בונוסים ועמלות מכירה גבוהים. כמו כן, ישנם תחומי עבודה נפוצים אף הם לצעירים בחו"ל, כמו עבודות באבטחה, הובלות, ניקוי שטיחים, טיפול בילדים וכו'. השכר אומנם אינו גבוה כמו זה בעבודות המכירה, אך ישנם יתרונות וחסרונות לכאן או לכאן שיש לקחת בחשבון.

 

 

 

 

למאמרים נוספים מלוח חיפוש עבודה חינם לחץ כאן

למשרות פנויות